• Start
  • Nieuws
  • Impressie van de gezamenlijke gemeente avond

500 jaar Reformatie in Krimpen; hoe gaan we om met grenzen?

In oktober 2017 was het 500 jaar geleden dat Luther zijn beroemde stellingen vastspijkerde op een kerkdeur. Deze gebeurtenis wordt vaak gezien als het begin van de reformatie en van wat we nu ‘protestantisme’ noemen, een vernieuwingsproces dat de kerk en wereld heeft veranderd.

Anders dan toen of misschien ten tijde van de verzuiling bepaalt dit niet meer ons dagelijks leven. Toch werken de thema’s van toen door in ons leven. Hoe protestant of katholiek zijn we eigenlijk? 

In 2017 gingen we in gesprek over de tegenstellingen van toen en gingen we na hoe we nu met elkaar als geloofsgroepen omgaan, binnen en buiten het christendom. We proefden op allerlei manieren van wat de mensen toen bezighield;  de vernieuwingskracht van het evangelie, de bijbel in de landstaal, zingen met het orgel, bidden met eigen woorden, om te ontdekken hoe zaken nu door werken.

Stellingen werden gemaakt en op deze site gepubliceerd.

Verschillende prominenten in kerk en dorp werden uitgenodigd een of meerdere stellingen te schrijven.

In verschillende gemeenten en kerkbladen was aandacht voor 500 jaar reformatie.

Voor het complete overzicht klik hier